Майбутнє: без дітей vs з дітьми (Рух childfree – праві VS помиляються). 09.12.2019

ПОЧАТКОВЕ РОЗУМІННЯ РОЗПОВСЮДЖЕНОСТІ ТА ДІЇ МОТИВІВ CHILDFREE:

 ЖІНКИЧОЛОВІКИ
ДИСКОМФОРТ ВНАСЛІДОК ПОВЕДІНКИ ТА ЗАДОВОЛЕННЯ ПОТРЕБ ДІТЕЙМаксимальний рівень впливу на жінок серед childfree. На жінок більше впливає, ніж на чоловіків.Жінки вважають, що сильно впливає, а чоловіки запевняють, що не відчувають впливу, бо «все лягає на жінку».
СПРОТИВ СУСПІЛЬНОМУ ТИСКУСильно впливає, сильніше, ніж на чоловіків. Викликає бажання суперечити, бути саме childfree.Не діє, на них суспільство не тисне, не накидає оцінку «невдаха» на бездітних чоловіків.
ПЕРЕНАСЕЛЕННЯ ПЛАНЕТИНе впливає. Жінки сприймають, якщо чують про перенаселення, що це не за рахунок їх дітей, а якихось інших.Ключовий аргумент популяризації чоловіками руху childfree. Автор тези, ще у 18 ст., – чоловік.
ПЕРСОНАЛЬНІ СТРАХИ (ПОЛОГІВ ТОЩО)Максимальний рівень впливу. Бояться болю при пологах, народження нездорових дітей, з генетичними вадами.Страх втратити дружину під час пологів, дитину – пережити біль. Лякає відповідальність за когось, крім себе. Страх не змоги забезпечити потреби родини. Страх народження нездорових дітей, з генетичними вадами.

КОНТРАРГУМЕНТИ ДО МОТИВІВ CHILDFREE:

  • Діти дійсно обмежують. Люди, які мають сумніви щодо народження дітей, мають право на це. Наприклад, час вчитися для батьків зменшується, але той, хто бажає мати дітей, вважає їх подарунком, той знайде час на все.
  • Питання дискомфорту від народження дітей подібне до питання якоїсь іншої завади, наприклад розміщення чогось громіздкого на балконі, яке заважає вільно ним користуватись. Якщо стоїть велосипед, то він займає місце, заважає заходити-виходити, але я їм користуюся, і тому мирюся з незручностями. Коли стояв тренажер і теж заважав, а мама лише розказувала, що буде користуватися, і не користувалась, то я його прибрав з квартири. Іншими словами, треба розуміти, чого саме хочеш від свого батьківства, навіщо діти. Єдина відповідь для мене на цей момент – задля того, щоб щось передати дитині, свою спадщину, нематеріальну, перш за все.
  • Навпаки саме завдяки дітям відчуваю комфорт, бо щось вкладала і бачу результати, і мені приємно від цих результатів та від факту продовження роду, пишаюсь за їх досягнення, хоча буває не все гладко. Зараз не мислю життя без дітей.

ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ МОДЕЛЕЙ МАЙБУТНЬОГО:

 ДАЄЗАБИРАЄ
З ДІТЬМИВитребуваність, додаткові сенси, вміння бути відповідальним.

Визнання, навички турботи, відкриття своїх нових якостей, розвиток, наповнення сенсом.

Можливість переключитись з себе на іншого, зменшення егоїзму. Відкидає меншовартісні цілі, надумане – фокусує.

Свободу, час, безтурботність.

Час.

Час, сили, фінансові ресурси.

БЕЗ ДІТЕЙСвободу, гроші, подорожі, егоїзм, зосередженість на собі.

Безвідповідальність, недбалість, кар’єру, матеріальні цінності, дохід, самореалізацію, потроює его.

Ширший простір для дій без відповідальності ще за когось.

Продовження себе, за винятком Вчителів.

Зникає відповідальність, турботливість, відчуття витребуваності після відходу від справ.

Складніше навчитись щось віддавати, не тільки брати. Відсутній стимул користуватися усією широтою простору дій – можна байдикувати.

ПРОМІЖНІ ІНСАЙТИ:

  • Одностатеві пари розуміють страхи та переживання дитини, здатні краще за різностатеві пари емпатувати, бо самі натерпілися з дитинства – і тому здатні бути хорошими батьками.
  • Якщо вибір одностатевих стосунків є наслідком відрази до протилежної статі через сексуальне насилля в дитинстві, то питання набуття батьківства не виникає в одностатевих парах.
  • Тиск на жінку в суспільстві проявляється в «прошивці» про сприйняття жінки через народження нею дітей.
  • Діти – природній наслідок стосунків з чоловіком. Не думала про комфорт чи дискомфорт. Зараз не знаю, що було б зі мною без них. Діти – стимул в усьому.
  • Багато речей виникають вперше в нашому житті – і ми заново формуємо своє ставлення. Варто цікавитися новими процесами, щоб бути готовими до діалогу з дітьми та іншими молодшими. Якщо у дитини вже сформувалася думка, а у нас ще ні, і ми просто стоїмо на стереотипах, то виникає жорстка дискусія.
  • Дисонанс в поведінці сучасної молоді – коли водночас не дуже переймаються тим, чи триватиме далі життя на планеті, та переймаються екологією.
  • Розмноження втрачає сенс, бо зникає біологічний стимул (діти виживають).
  • Забули, що ми – частинка суспільства, колективні створіння.
  • Вчасно для певного рішення – це про рівень енергії, а не про вік.
  • Стиль мислення «або-або» призводить до диктату в полі соціалізації – або «я же мати», або «лупання скали» (кар’єра).
  • Довго жили в системі, яка не припускала інакшості. Якщо ти інший, то ти вигнанець.
  • Століттями домінував біологічний погляд та соціалізацію жінок – неродючу вишню викорчовують з саду.
  • Страхи виникають з темного минулого, з інформаційного поля, спостереження за друзями.
  • Бажано мати різноманіття сенсів, бути самому собі цікавим, а не лише повторювати «коли вже будуть онуки?» чи «я потрібна своїй сім’ї».
  • Шукаючи, варто розширювати коло пошуку.

ПІДСУМКИ:

  1. Усвідомлено підходити до народження дітей – не з т.з. грошей, а своєї моральної готовності.
  2. Зустріч відбувається, коли наявна енергія, і є енергія по той бік, і енергії підходять одна одній – і тоді зникають думки про childfree.
  3. Дитина – період твого життя, а не його кінець.