Жертва провокацій та інсинуацій VS Господар власного інфочасопростору. 17.09.14

Почну з найціннішого для мене як для автора концепцій, які проходять апробації завдяки зустрічам VS, та тренера. Учасниця з академічною підготовкою психолога та різнобічною реалізацією свідомо взяла участь у повторі теми, і була втішена новими інсайтами, які відрізняючись від попередніх, доповнюють їх, не суперечучи.

То ж нові інсайти:

  1. Коли вихоплюємо з інфочасопростору лише час – концентруємось на тому, аби «не марнувати» його, – привчаємо себе думати лише про дії, а тому оточуючим легко грати з нашими почуттями, перетворюючи нас на жертв провокацій.
  2. Коли привчаємо себе думати, що відчуваємо, отримуємо можливість осмислювати та опановувати власні думки та їх походження, і на основі того обирати, що слухати та говорити – і це все змінює наші вчинки, про які вчимося думати по-новому (альтернативно, латерально).
  3. Переважання зовнішньої референції призводить до сприйняття себе як господаря інфочасопростору лише за умови тотального контролю та підкорення оточуючих власній волі.
  4. Прагнення до невразливості є одним з джерел вразливості.
  5. Одна з ключових ознак стану жертви провокацій та/або інсинуацій – почуття, що перестав бути собою.
  6. Бути собою та вийти з зони комфорту, побороти власні обмеження.
  7. Серед попереджуючих сигналів є відчуття надто тісної взаємодії, захоплення (взяття в кільце, тиску).
  8. У моделі 7 кроків до володіння власним інфочасопростором перші три кроки посилюють та покращують контакт з собою, а наступні чотири покращують та посилюють контакт з середовищем життя, взаємодію, і тому це спрацьовує.
  9. Діалог після того, як відпускаємо ситуацію,бо до того ми не готові його вести, тобто шукати істину замість насаджувати власну волю. З ким діалог? – Зі світом. Навіщо? – Для розширення позитивних зв’язків. Що є діалогом? – «Поміж, крізь знання, логіку».
  10. Зв’язок є продуктом. Контроль – сурогатом.
  11. Жагу контролювати краще спрямувати на себе, а не на ситуацію. Контроль – аналіз внутрішнього стану.
  12. Дослідивши природу свого страху та відновивши відчуття власної гідності, перетворюєшся на господаря власних станів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*